Adekwatna pielęgnacja rzęs

Adekwatna pielęgnacja rzęs

Damy nieraz zapominają o pielęgnacji dość niepozornych fragmentów swojego wyglądu. Mało która z nich ma czas na to, by przejmować się swoimi rzęsami, a przecież to one są w pewnym sensie oprawą dla oczu i od nich może zależeć rezultat stworzonego makijażu. Jak włoski są wiotkie, zaczynają się łamać i wypadać, a przez to rzęs jest coraz mniej i nie da się ich zagęścić nawet specjalistycznymi tuszami. Jak wobec tego je pielęgnować, by nawet pozostawione w stanie normalnym cechowały się imponująco?
W dzisiejszych czasach w wielu drogeriach i sklepach kosmetycznych zdobyć można szczególne odżywki do rzęs. Istnieją one w kilku formach. Najpopularniejsze i najłatwiejsze w aplikowaniu są te, które przypominają swoim wizerunkiem klasyczne tusze do rzęs. Różnią się od nich tym, że w swoich zbiornikach zawierają substancję wyzbytą z wszelkich barwników. Składa się ona wyłącznie z witamin, minerałów a także trafnych olejów, które mają za obowiązek nawilżać cienkie włoski, zapobiegać ich wypadaniu i je umacniać. Do odżywek występujących w takiej formie przeważnie dorzucana jest użyteczna szczoteczka, którą wystarczy nakładać płyn na rzęsy, ażeby zacząć je pielęgnować. Najlepiej robić to codziennie wieczorem, po każdym zmyciu make-up. Niektóre panie aplikują również takie odżywki przed nałożeniem tuszu do rzęs, aby jeszcze w wyższym stopniu uwydatnić jego działanie.
Są też odżywki do rzęs składające się tylko i wyłącznie z prostych substancji. Sprawdzą się one u pań problemy ze cerą wrażliwą, które często nie mogą stosować wielu kremów, gdyż powodują one u nich silne reakcje uczuleniowe. Dama narażona na takie dokuczliwości powinna zwłaszcza uważać przy kupnie odżywki do rzęs, bo jako że wdraża się ją na włoski znajdujące się na powiece, być może ona nieraz dostać się do samego oka. Jeśli jednak jej skład będzie w pełni naturalny, na pewno nie zaszkodzi on nawet drażliwej skórze. Słusznym rozwiązaniem dla osób niezamierzających inwestować w drogeryjne preparaty będzie też wykorzystanie tradycyjnych olejów czy olejków roślinnych. Cechy cenne dla konstrukcji rzęs ma chociażby olej rycynowy. Da się go nakładać na włoski przy pomocy szczoteczki ze starego tuszu, najpierw szczegółowo ją oczyszczając.
Przeprowadzając wieczorną pielęgnację twarzy, trzeba poświęcić parę minut swoim rzęsom. Nawet nałożenie na nie porządniej odżywki może skutecznie je pokrzepić a także zapobiegnąć ich wypadaniu. Preparaty działające w ten sposób są nie trudo osiągalne i nie kosztują wcale majątku, dlatego każda dama może spokojnie po nie sięgnąć. Na pewno będzie zdziwiona ich świetną i zauważalną efektywnością.


Możliwość komentowania została wyłączona.